Jubileusz 82 urodzin ks. mitrata Eugeniusza Cebulskiego

ks. Igor Habura, 11.03.2021

10 marca 82 urodziny obchodzi wieloletni proboszcz parafii św. Cyryla i Metodego we Wrocławiu - ks. mitrat Eugeniusz Cebulski. W 2019 r. ks. Eugeniusz został odznaczony Orderem św. Marii Magdaleny II stopnia z ozdobami.

Dwa lata temu w dniu swoich 80 urodzin powiedział: „…Dla człowieka wierzącego, starość zawsze jest zadaniem. Często mówi się o życiu jako o „zadaniu”, ale wtedy ma się na uwadze tzw. sukcesy. Natomiast starość, jest sztuką ponoszenia czasem klęsk, rezygnacją z „podziwiania i przywiązaniem” do wcześniej pozycji, zgodą na utratę sił i przygotowaniem do śmierci. Myślę, że w starości kapłana, chodzi o swoistą misję, aby młodych zafascynować Bogiem, jak i dokonywanie najpiękniejszej służby Jemu, co nam kapłanom, Cerkiew zostawiła w dziedzictwie. Wierzę, że jeszcze Bóg zechce mnie nosić na tej ziemi, do czasu który przecież On tylko określi; ale przede wszystkim wierzę i wiem, że nie zawsze otrzymam to co bym ja chciał, czy o coś prosił. Zawsze otrzymam od Niego TO, co będzie potrzebne dla mojego zbawienia…”

W dniu urodzin życzymy ojcu Eugeniuszowi Bożego Błogosławieństwa, zdrowia i sił w dalszej służbie przed ołtarzem Najwyższego.