Wielka Sobota

ks. Igor Habura, 18.04.2020

„Ta sobota jest przebłogosławiona, w niej bowiem Chrystus zasnąwszy, Zmartwychwstał trzeciego dnia.”

W Wielką Sobotę we wrocławskiej katedrze Narodzenia Przenajświętszej Bogurodzicy nabożeństwu Godzin i Liturgii świętego Bazylego Wielkiego przewodniczył Arcybiskup Jerzy. Hierarsze asystowało duchowieństwo katedralne.

Po św. Liturgii Władyka Jerzy pobłogosławił chleby i wino, a następnie poświęcił przyniesione przez wiernych pokarmy paschalne.

Od godzin porannych do późnego wieczoru Wielkiej Soboty, duchowieństwo katedralne dokonywało poświęcenia pokarmów paschalnych.

Wrocławską katedrę odwiedziło w tym dniu wielu wiernych, którzy niosąc paschalne koszyczki po ulicach Wrocławia świadczyli o zbliżającym się w Kościele Prawosławnym święcie świąt – Passze Chrystusowej.