Wizyta w monasterze Paraklitu w Grecji

ks. Marek Bonifatiuk, 06.03.2020

W dniach 26-29 luty z błogosławieństwa Jego Ekscelencji Najprzewielebniejszego abp. Jerzego w monasterze Paraklitu w Milesi (Attyka - Grecja) przebywał ks. Marek Bonifatiuk.

Celem tej wizyty było spotkanie z przełożonym klasztoru starcem ojcem archimandrytą Tymoteuszem i braćmi. Podczas rozmowy z namiestnikiem monasteru, proboszcz w imieniu ordynariusza diecezji wrocławsko-szczecińskiej, swoim i parafian podziękował za pomoc jaką monaster okazywał zgorzeleckiej parafii. Archimandryta ze swej strony podziękował abp. Jerzemu i duchowieństwu za modlitwy, szczególnie wtedy, kiedy stan jego zdrowia był bardzo ciężki. Wyraził nadzieję, że jeśli Bóg da zdrowie to z radością odwiedzi Polskę.

Diecezja Wrocławsko-Szczecińska, od 2004 roku utrzymuje bliskie relacje z monasterem Paraklitu. Wielokrotnie ojciec archimandryta Tymoteusz i hieromnich Atanazy gościli w naszej diecezji, a polskie duchowieństwo często odwiedza klasztor w Milesi.