Kolejny etap prac przy Cerkwi w Barlinku

ks. Jarosław Biryłko, 11.02.2020

Zakończono kolejne etapy prac przy remoncie zabytkowej cerkwi pw. Zaśnięcia Przenajświętszej Bogurodzicy w Barlinku.

W styczniu odebrano prace, które zakładały remont zagrożonej ściany szczytowej tylnej, wymianę tynków wewnętrznych, zszycia murów, remont instalacji elektrycznej i remont podłogi – I etap.

Parafia na ten cel pozyskała dofinansowanie ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Urzędu Marszałkowskiego, Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Szczecinie, gminy Barlinek oraz środków własnych. Całość zadania to ponad 490 tyś zł.

Obecnie cerkiew w związku ze złym stanem technicznym i wydaną Decyzją Nakazową Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Myśliborzu została zamknięta. Nabożeństwa odbywają się w użyczonej kaplicy cmentarnej w Barlinku.

W br. prowadzone są także prace termomodernizacyjne: wymiana stolarki okiennej i drzwiowej, ocieplenia stropodachu, izolacje podłogi, posadzki, ogrzewanie.

Przed nami w najbliższym czasie także prace polegające na remoncie zagrożonej empory chórowej, malowanie wnętrza, stopu.

Parafia w Barlinku jest nieliczna. Liczy zaledwie 7 rodzin. Wszelkie działania i prace związane z utrzymaniem, remontem cerkwi są nie lada wyzwaniem. Dlatego też zwracamy się z uprzejmą prośbą o pomoc i wsparcie remontu , byśmy jak najszybciej mogli ponownie sprawować Świętą Liturgię w odremontowanej cerkwi.

Wszelkie wpłaty , ofiary można kierować na konto:

PARIBAS BANK 79 2030 0045 1110 0000 0217 5460

Parafia Prawosławna pw. Zaśnięcia Przenajświętszej Bogarodzicy w Barlinku ul Górna 7 74-320 Barlinek

Cofnij