Koncert kolęd w szczecińskiej Cerkwi św. Mikołaja Cudotwórcy

za: radioszczecin.pl, 29.01.2020

Cerkiew w Szczecinie kolędowała. W świątyni wystąpił męski zespół muzyki cerkiewnej Katapetasma pod dyrekcją Łukasza Hajduczeni. Chór wykonał hymny liturgii prawosławnej zaczerpnięte z tradycji bizantyjskiej i słowiańskiej, a także kolędy z kresów Rzeczypospolitej, rumuńskie i serbskie. Cerkiew była wypełniona po brzegi, a koncert trwał blisko półtorej godziny.

“Uwielbiam klimaty bożonarodzeniowe, a szczególnie zainteresował mnie koncert w cerkwi”. Ich wykonanie jest przecudne, mieliśmy przed chwilą okazję posłuchać “Cichej nocy”. Pięknie”. “Przepiękny koncert. Widać to zresztą po frekwencji. Bardzo dużo ludzi. Cały czas stałyśmy. Przyjechaliśmy z Gryfina, specjalnie na ten koncert. Nie żałuję, za rok przyjadę znowu” - mówili wierni.

Koncert zorganizowało Stowarzyszenie Prawosławne Św. Mikołaja w Szczecinie. Kolędowanie odbyło się w ramach wydarzenia Wierni Tradycji.