Kolejny etap budowy Cerkwi w Zgorzelcu

ks. Marek Bonifatiuk, 24.01.2020

Kolejny etap prac przy budowie cerkwi w nadgranicznym Zgorzelcu został ukończony.

Z końcem grudnia ubiegłego roku zakończono wylewanie ścian nowo wznoszonej cerkwi. Szczególnie trudne było wykonanie elementów łukowych okien i drzwi oraz wymurowanie trzech absyd w części ołtarzowej. Zaraz po świętach Bożego Narodzenia robotnicy wylali łukowy szczyt ściany wschodniej i przystąpili do formowania odeskowania pod małe sklepienia absyd prezbiterium. Rozpoczęto też zbrojenie i szalowanie szczytu ściany południowej transeptu cerkwi.

Prace są nadal kontynuowane mimo minimalnych zasobów finansowych zgorzeleckiej wspólnoty prawosławnej.

Osoby, które mogłyby wesprzeć budowę cerkwi w Zgorzelcu mogą wpłacić pomoc na konto parafii: 31 2030 0045 1110 0000 0214 2180 PARAFIA PRAWOSŁAWNA W ZGORZELCU UL. PLAC ŚWIĘTYCH KONSTANTYNA I HELENY 1 59-900 ZGORZELEC