W Parafii św. Mikołaja w Szczecinie uroczyście powitano relikwie Krzyża Pańskiego, św. Mikołaja oraz św. Męczennicy Wielkiej Księżny Elżbiety Fiodorowny

ks. Paweł Stefanowski, 16.01.2020

15 stycznia br. w szczecińskiej Cerkwi miała miejsce uroczystość przekazania ikon z cząstkami relikwii oraz cząstki Drzewa Krzyża Pańskiego.

Już po raz drugi Fundacja Św. Męczennika Bonifacego ofiarowała naszej Parafii ikony z relikwiami świętych. Tym razem są to: cząstka Krzyża Pańskiego, Patrona naszej Parafii Św. Mikołaja Cudotwórcy oraz św. Męczennicy Wielkiej Księżny Elżbiety.

W maju 2019 r. ta sama Fundacja przekazała szczecińskiej Parafii ikony św. Wielkiego Męczennika Jerzego Zwycięzcy oraz św. Sprawiedliwego Teodora Uszakowa wraz z relikwiami. Delegacji przewodniczyła prezes Fundacji Matuszka Natalia Miezenceva.

Ikony zostały przywitane przez wiernych szczecińskiej Cerkwi, po czym odbyła się Święta Liturgia celebrowana przez księży: ks. dziekana Andrzeja Demczuka z Gryfic, Archimandrytę Daniiła Irbitza z Monasteru Św. Jerzego w Götschendorf, ks. Piotra Pachołkowa z Berlina, ks. Marcina Prokopiuka z Łobza oraz proboszcza szczecińskiej Parafii.

Uroczystości odbyły się z błogosławieństwa J.E. Jerzego Abp. Wrocławskiego i Szczecińskiego. Wydarzenie jest wynikiem owocnej współpracy szczecińskiej Parafii z Fundacją Św. Bonifacego.