Walne Zgromadzenie BMP Diecezji Wrocławsko-Szczecińskiej

Julia Kuziak, 23.12.2019

Z błogosławieństwem jego Ekscelencji Najprzewielebniejszego Jerzego w dniach 13 – 14.12.2019r. przy parafii Cywilno-Wojskowej św. Cyryla i Metodego we Wrocławiu odbyło się Walne Zgromadzenie Bractwa Młodzieży Prawosławnej Diecezji Wrocławsko-Szczecińskiej.

Spotkanie rozpoczęło się od wieczerni w Cerkwi św. Cyryla i Metodego. Po modlitwie i kolacji młodzież uczestniczyła w zwiedzaniu Wrocławskiego Rynku i Jarmarku Bożonarodzeniowego. Kolejny dzień rozpoczął się od Świętej Liturgii. Powitanie i słowo do uczestników wygłosił proboszcz parafii ks. Eugeniusz Bójko. Następnie po wspólnym śniadaniu przystąpiono do obrad podczas których ustępujący zarząd przedstawił sprawozdanie z trzech lat swojej działalności, odbyła się dyskusja i absolutorium oraz wybory nowego zarządu. W drodze tajnego głosowania pod nadzorem delegacji z Zarządu Centralnego zostały wybrane:

Przewodnicząca – Julia Kuziak

Zastępca przewodniczącej – Maria Andrianow

Sekretarz – Iraida Hunczak

Skarbnik – Ewa Bortniak

Członek – Anżelika Chocianiwśka

Nowy zarząd pragnie bardzo podziękować Eliaszowi Hunczakowi, Pawłowi Cebulskiemu oraz Darii Kuziak za trud włożony w prowadzenie Bractwa przez ostatnie trzy lata, za rady i pomoc w odnalezieniu się w nowych rolach oraz zaufanie związane z powierzaniem swoich stanowisk.