Inauguracja roku szkolnego 2017/18 w Szkole Śpiewu Cerkiewnego i Języka Cerkiewnosłowiańskiego

ks. Marek Kiślak, 30.10.2017

W dniach 27-28 października w Domu św. Stefana w Cieplicach miała miejsce inauguracja i pierwsze zajęcia Szkoły Śpiewu Cerkiewnego i Języka Cerkiewnosłowiańskiego.

W imieniu Arcybiskupa Wrocławskiego i Szczecińskiego Jerzego studentów przywitał proboszcz parafii Zmartwychwstania Pańskiego w Legnicy ks. Lubomir Worhacz. Z ramienia Władyki i wykładowców życzył „aby rozpoczęty rok szkolny przyniósł obfite owoce w zdobywaniu wiedzy teologicznej i praktycznej naszej prawosławnej cerkwi. Aby można było służyć Panu Bogu przez wiele, wiele lat w swoich parafiach i może tam, gdzie Pan Bóg kiedyś posieje.”

Pierwsze spotkanie w nowym roku szkolnym 2017/18 rozpoczął Molebień przed rozpoczęciem nauki. Zaraz po nim odbyły się rozmowy kwalifikacyjne dla osób chcących podjąć naukę na I roku, a następnie zajęcia z poszczególnych przedmiotów.

Zdjęcia: ks. Marek Kiślak