Święto parafialne w Torzymiu

Ks. Igor Habura, 22.11.2019

21 listopada, w dzień gdy Cerkiew Prawosławna Liturgicznie czci św. Archanioła Michała, parafia prawosławna w Torzymiu obchodziła swoje święto patronalne.

Boskiej Liturgii przewodniczył ks. mitrat Dariusz Ciołka, z którym współsłużyli ks. Lubomir Worhacz, ks. Sławomir Sorokanycz, proboszcz ks. Michał Koval, o. hierodiakon Spirydon (Kuziak), ks. Jarosław Szmajda i ks. Igor Habura.

Na świąteczne nabożeństwo licznie przybyli wierni z Torzymia, Słubic, Zielonej Góry oraz wielu innych parafii.

W słowie skierowanym do wiernych ks. Worhacz zwrócił uwagę na rolę św. aniołów w naszym życiu. Są oni nie tylko zwiastun ami, ale i przewodnikami oraz obrońcami człowieka – podkreślił.

Po zakończeniu Liturgii udano się na uroczystą procesję wokół świątyni, podczas której przy pamiątkowym krzyżu sprawowano litiję za zmarłych, wspominając ks. Antoniego Haburę, ks. Michała Żuka oraz wszystkich poprzednich proboszczów i zmarłych parafian torzymskiej cerkwi.

Po zakończeniu nabożeństwa ze słowem podziękowania zwrócił się proboszcz ks. Michał, który podziękował duchowieństwu za tak liczne przybycie. Zwrócił się również do wiernych, którzy przybyli nie tylko z Torzymia, ale i innych miejscowości i parafii, dziękując im za modlitwę. Na zakończenie wierni złożyli o. Michałowi serdeczne życzenia dziękując za wiele lat służby i prosząc o kolejne.

Całość uroczystości zakończyło gromkie mnohaja lita dla wszystkich zebranych. Następnie udano się na wspólny obiad, gdzie kontynuowano radość święta parafialnego.