Międzynarodowa konferencja "Ekumenizm - formacja - integracja" w Opolu

Redakcja, 20.11.2019

20 listopada 2019 roku Jego Ekscelencja Najprzewielebniejszy Jerzy Arcybiskup Wrocławski i Szczeciński uczestniczył w międzynarodowej konferencji “Ekumenizm - formacja - integracja”, w 55. rocznicę promulgacji dekretu o ekumenizmie w wydziale teologicznym Uniwersytetu Opolskiego.

Arcybiskup Jerzy wystąpił z wykładem “Ekumenizm w dokumentach Soboru na Krecie w 55. rocznicę Dekretu o ekumenizmie Unitatis reginteratio”.

W konferencji udział wziął również Biskup Istrzański Serafim (Amelchenkov) z Rosyjskiego Kościoła Prawosławnego, który wystąpił z wykładem “Dekret Unitatis reginteratio z perspektywy Rosyjskiego Kościoła Prawosławnego po 55 latach od jego promulgacji”.

Podczas konferencji obecni byli również ks. dr Artur Aleksiejuk oraz ks. mgr Michał Dmitruk reprezentujący Polski Autokefaliczny Kościół Prawosławny z ramienia Polskiej Rady Ekumenicznej.