Budowa plebanii w Szczecinie

Maciej Papke, 05.11.2019

Od głębokiego wykopu tuż przy świątyni rozpoczęła się budowa domu przeznaczonego dla prawosławnej parafii w Szczecinie. Budowa to konieczność, bo jak mówi proboszcz, ks. Paweł Stefanowski - parafii wciąż przybywa wiernych.

-Z Ukrainy, Białorusi, Gruzji… z różnych innych miejsc, w których mieszkają prawosławni. Rozwija się nasza rdzenna parafia, potrzebujemy trochę więcej przestrzeni - przyznał ks. Stefanowski.

Dla przykładu liczba chrztów w szczecińskiej parafii przez 5 lat wzrosła o prawie 1000 procent. Nowy dom ma również pomóc w aktywizacji, skupionych wokół cerkwi środowisk.

-Na pierwszym i drugim poziomie będą znajdowały się sale i przestrzenie związane z pracą duszpasterską, katechetyczną, kulturalną, społeczną. Na ostatnim piętrze znajdą się dwa niewielkie mieszkanka dla pracowników parafii, na parterze ma być też kancelaria z prawdziwego zdarzenia - wylicza ks. Stefanowski.

Inwestycja powstaje ze składek wiernych i „ludzi dobrej woli”. Planowane zakończenie budowy to rok 2022.

Całości audycji można posłuchać na stronie Radia Szczecin klikając TUTAJ