Święto parafialne w Słubicach

ks. Michał Koval, 20.10.2019

14 października parafia prawosławna w Słubicach obchodziła swoje święto patronalne „Pokrowa” - Opieki Przenajświętszej Bogurodzicy.

W przeddzień święta uroczystości rozpoczęły się Całonocnym Czuwaniem, na które przybyli duchowni z sąsiednich parafii.

W sam dzień święta Słubicką Cerkiew wypełnili licznie zgromadzeni wierni. Boskiej Liturgii przewodniczył ks. mitrat. Igor Popowicz – dziekan okręgu Zielonogórskiego, z którym współsłużyli ks. mitrat Dariusz Ciołka, ks. prot. Sławomir Sorokanycz, ks. prot. Jarosław Biryłko, o. hieromnich Jerzy Omelianiuk oraz proboszcz ks. Michał Koval.

Ze słowem do wiernych zwrócił się ks. Igor Popowicz, w którym nawiązał do nieustającej opieki Przenajświętszej Bogurodzicy nad całym rodzajem ludzkim. Na uroczystościach obecny był również ks. Marcin Majewski z sąsiedniej parafii rzymsko-katolickiej pw. Świętego Ducha wraz z siostrą Elżbietą.

Po Liturgii sprawowano moleben do Przenajświętszej Bogurodzicy. Na koniec ks. proboszcz podziękował duchownym i licznie zebranym wiernym za przybycie i wspólne rozdzielenie świątecznej radości.

Po zakończeniu nabożeństwa wszyscy udali się na wspólną agapę.