Trwają prace remontowe pokrycia dachowego dzwonnicy w Starym Wołowie

ks. Aleksander Konachowicz, 14.10.2019

Od dwóch tygodni trwają prace remontowe pokrycia dachowego dzwonnicy w Starym Wołowie.

Całkowicie wymieniona została więźba dachowa, chociaż początkowo planowano, że wymienić należy jedynie około 20% . Niestety, kiedy rozpoczęto rozbiórkę pokrycia dachowego, okazało się, że żadna belka nie nadaje się do dalszej eksploatacji. Dlatego decyzja była tylko jedna – wymienić należy wszystko. Te elementy, które na pozór wyglądają na dobre, przy dokładniejszym obejrzeniu okazało się, że czas i kornik zrobili swoje.

W ostatnią niedzielę 13 października br., po zakończonym niedzielnym nabożeństwie, ks. Aleksander Konachowicz poświęcił metalowy krzyż, który będzie umieszczony na dachu dzwonnicy. W uroczystym poświęceniu krzyża uczestniczyli wszyscy parafianie wołowskiej Cerkwi.

Jeśli są osoby, które pragnęłyby wesprzeć starania niewielkiej społeczności parafialnej ze Starego Wołowa podajemy nr konta:

Bank Pekao: 82124067681111001088202717

Za wszystkie ofiarne i otwarte serca na wsparcie remontu dzwonnicy, modlitewnie wyrażamy serdeczne podziękowanie.