Chór Oktoich w Sosnowcu

ks. Grzegorz Cebulski, 02.10.2019

Z błogosławieństwa Jego Ekscelencji abp Jerzego chór Prawosławnego Ordynariatu WP – Oktoich, wziął udział w uroczystościach 130 lecia cerkwi i parafii prawosławnej w Sosnowcu.

Oktet chóru śpiewał podczas św. Liturgii której przewodniczył Jego Ekscelencja biskup Atanazy –ordynariusz łódzko-poznański. W godzinach popołudniowych w Bazylice katedralnej Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Sosnowcu odbył się uroczysty koncert jubileuszowy. Na koncert przybył ordynariusz diecezji sosnowieckiej ks. biskup Grzegorz Kaszak, przedstawiciele Władz Miejskich i Samorządowych.

Podczas koncertu oprócz hymnów liturgicznych, chór zaprezentował także poezję śpiewaną o treści patriotycznej.

Podczas 28-letniej działalności chóru Oktoich był to już szósty występ w tym mieście. W roku 2019 przypada 20 rocznica działalności i posługi wokalnej chóru Oktoich w strukturach Prawosławnego Ordynariatu WP.