20 lat Wielonarodowego Korpusu NATO w Szczecinie

Maciej Papke, 25.09.2019

21 września na Walach Chrobrego w Szczecinie odbyły się uroczystości związane z 20-leciem Wielonarodowego Korpusu NATO w Szczecinie.

Przy Walach Chrobrego zacumowały okręty wojskowe - niszczyciele i trałowce. Odbyła się defilada wojsk z udziałem myśliwców i śmigłowców. Podczas parady można było zobaczyć czołgi Leopard, transportery Rosomak, a także wyrzutnie rakietową Langusta.

Wieczorem po oficjalnych, miejskich uroczystościach w Filharmonii Szczecińskiej miała miejsce, jak powiedział gospodarz wydarzenia, dowódca gen. broni dr Sławomir Wojciechowski, „uczta duchowa” dla wąskiego grona zaproszonych gości, czyli koncert muzyki klasycznej. Filharmonicy szczecińscy zaprezentowali dzieła takich kompozytorów jak Karłowicz, Mendelssohn i Nielsen. We wszystkich uroczystościach brał udział ks. Paweł Stefanowski, proboszcza parafii w Szczecinie wraz z małżonką.