Prawosławne nabożeństwo w intencji Ojczyzny i Wojska Polskiego

Za: prawoslawnyordynariat.wp.mil.pl , 01.09.2019

W dniu 30 sierpnia 2019 r. w cerkwi garnizonowej św. ap. Marka w Białej Podlaskiej, odbyło się uroczyste nabożeństwo w intencji Ojczyzny i Wojska Polskiego organizowane przez Prawosławny Ordynariat WP.

Żołnierska służba Ojczyźnie i społeczeństwu jest jedną z najtrudniejszych, jedną z najbardziej odpowiedzialnych. Jest to także ogromny zaszczyt.

Święto Wojska Polskiego zajmuje w naszej narodowej tradycji wyjątkowo ważne miejsce. Mundur żołnierza zawsze budził i będzie budzić ogromny szacunek. Rozliczne czyny polskich żołnierzy są powodem do dumy wielu pokoleń.

Święto to także było okazją do pogłębionej refleksji i zadumy, także wspominania tych, którzy odeszli na wieczną wartę.

Na obchody przybyli generałowie, oficerowie, żołnierze, władze samorządowe, służby mundurowe oraz pracownicy Wojska, Policji, Straży Granicznej i zaproszeni goście. Nabożeństwu przewodniczył Arcybiskup Wrocławski i Szczeciński Jerzy, Prawosławny Ordynariusz Wojskowy.

tekst: ks. Tomasz Rubczewski foto: Marta Łuksza