X Niedziela po Pięćdziesiątnicy

ks. Igor Habura, 26.08.2019

W X Niedziela po Pięćdziesiątnicy nabożeństwom we wrocławskim soborze pw. Narodzenia Przenajświętszej Bogurodzicy przewodniczył ordynariusz diecezji Jego Ekscelencja abp Jerzy. W trakcie Boskiej Liturgii zabrzmiał fragment Ewangelii wg. Świętego Apostoła i Ewangelisty Mateusza:

“W owym czasie gdy zeszli z góry, podszedł do Jezusa pewien człowiek i padając przed Nim na kolana, prosił: Panie, zlituj się nad moim synem! Jest epileptykiem i bardzo cierpi; bo często wpada w ogień, a często w wodę. Przyprowadziłem go do Twoich uczniów, lecz nie mogli go uzdrowić. Na to Jezus odrzekł: O, plemię niewierne i przewrotne! Jak długo jeszcze mam być z wami; jak długo mam was cierpieć? Przyprowadźcie Mi go tutaj! Jezus rozkazał mu surowo, i zły duch opuścił go. Od owej pory chłopiec odzyskał zdrowie. Wtedy uczniowie zbliżyli się do Jezusa na osobności i pytali: Dlaczego my nie mogliśmy go wypędzić? On zaś im rzekł: Z powodu małej wiary waszej. Bo zaprawdę, powiadam wam: Jeśli będziecie mieć wiarę jak ziarnko gorczycy, powiecie tej górze: Przesuń się stąd tam!, a przesunie się. I nic niemożliwego nie będzie dla was. Ten zaś rodzaj złych duchów wyrzuca się tylko modlitwą i postem. A kiedy przebywali razem w Galilei, Jezus rzekł do nich: Syn Człowieczy będzie wydany w ręce ludzi. Oni zabiją Go, ale trzeciego dnia zmartwychwstanie. I bardzo się zasmucili.” Mt 17, 14-23

Po wysłuchaniu słów Ewangelii z homilią do wiernych zwrócił się Władyka Jerzy.Podczas nabożeństwa Jego Ekscelencji asystowali ks. mitrat Konstanty Marczyk, ks. mitrat Aleksander Konachowicz, ks. prot. Wiktor Jacewicz oraz protodiakon Mieczysław Oleśniewicz.

Cofnij