VIII niedziela po Pięćdziesiątnicy

Redakcja, 12.08.2019

W VIII niedzielę po Pięćdziesiątnicy Arcybiskup Wrocławski i Szczeciński Jerzy przewodniczył Boskiej Liturgii w katedralnej świątyni Prawosławnego Ordynariatu Wojska Polskiego w Warszawie. Hierarsze asystowało duchowieństwo parafii.

Po odczytaniu fragmentu apostoła (kor. 1, 10-18) oraz ewangelii (14, 14-22) z homilią do wiernych zwrócił się ks. Tomasz Rubczewski. Kaznodzieja przytoczył postać świętego Pawła oraz charakter listów kierowanych przez niego do poszczególnych wspólnot szczególnie do wspólnoty w Koryncie.

Podczas Świętej Liturgii wielu wiernych przystąpiło do Świętych Sakramentów Spowiedzi i Eucharystii.

Po nabożeństwie Arcybiskup Jerzy w kilku słowach zwrócił uwagę na życie dzisiejszych ludzi. Kiedy liczba glodujacych, ubogich, bezdomnych jest tak duża, dzisiejszy fragment ewangelii uczy nas szacunku do pożywienia oraz zaufania Panu Bogu. Dzisiaj kupujemy dużo, jemy dużo, ale również wyrzucamy i marnujemy ogromne ilości pożywienia przez co nie umiemy dziękować Panu Bogu za dary jakimi nas obdarza.