Kolonie dla dzieci w Cieplicach

Anna Sydoruk, 20.07.2019

W dniach 23.06 – 06.07 b.r. odbyły się organizowane przez Prawosławny Dom Opieki św. Stefana w Cieplicach kolonie Diecezji Wrocławsko-Szczecińskiej. W tegorocznym wypoczynku udział wzięło 49 osób dzieci i młodzież (w wieku od 7 do 17 lat).

Kolonia letnia w Cieplicach – to wspaniały czas na odpoczynek od codziennych obowiązków i elektronicznych przyjaciół. Dzieci przez cały rok niecierpliwie czekają na 2 tygodnie, które będą mogły spędzić w swoim towarzystwie.

Tradycją stało się zdobycie Zamku Chojnik, który stanowi jedną z najbardziej znanych ruin zamkowych na Dolnym Śląsku. Uczestnicy skorzystali z atrakcji jakie zapewniają Termy Cieplickie. Dużym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty dziennikarskie realizowane przez cały czas trwania kolonii, których efektem końcowym była transmisja kolonijnych „Wiadomości yogi-dogi” na kanale TKC (Telewizja Kolonijna Cieplice). Umiejętności współpracy w grupie dzieci doskonaliły na spływie pontonowym po rzece Bóbr, co niewątpliwie pozwoliło poczuć smak przygody i adrenalinę. Udało się również odwiedzić Starą Kopalnię w Wałbrzychu, która jest jedną z największych atrakcji turystyki poprzemysłowej w Polsce, trzeci co do wielkość zamek w Polsce – Książ. Odbył się wyjazd pociągiem na polanę Jakuszycką i wędrówka do Schroniska Orle. Dzieci odwiedziły Chybotek, znajdujący się w miejscowości Szklarska Poręba, najwyżej położony głaz o średnicy ok. 4 m daje się rozkołysać. Nie zapomnieliśmy zajrzeć i nad Wodospad Kamieńczyka.

Poza tym dzieci uczestniczyły w wielu zorganizowanych grach, konkursach i zabawach, a także w spektaklu teatralnym. Letnie, ciepłe wieczory spędzały przy ognisku, kontynuując tradycję śpiewania piosenek w różnych językach (polskim, łemkowskim, ukraińskim, rosyjskim) lub oglądając filmy pod gołym niebem.

Odpowiedzialność za aktywnie i twórczo spędzony czas wzięła na siebie kadra w składzie: Krzysztof Tarasiuk, Anna Sydoruk, Anna Bandzarewicz i Tomasz Grześ.

Po raz kolejny kolonia cieszyła się dużą frekwencją. Dziękujemy Rodzicom za zaufanie i mamy nadzieję, że tegoroczny czas spędzony w Domu św. Stefana będzie źródłem dobrych wspomnień do kolejnych wakacji.

Zapraszamy do polubienia naszej strony na Facebooku, pod adresem https://www.facebook.com/Cieplice-Prawosławny-Dom-Opieki-św-Stefana-210479412878230/.

Cofnij