Nabożeństwo dziękczynne w intencji Policji w cywilno-wojskowej parafii śww. Cyryla i Metodego we Wrocławiu

ks.Grzegorz Cebulski, 05.07.2019

4 lipca w cywilno- wojskowej parafii śww. Cyryla i Metodego we Wrocławiu, odbyło się nabożeństwo dziękczynne w intencji Policji. Rok 2019 to ogólnopolskie obchody 100lecia powołania Policji Państwowej.

Na nabożeństwo przybył Komendant Wojewódzki Policji, Pan nadinspektor Tomasz Trawiński, oraz naczelnicy Wydziałów KWP we Wrocławiu, kadra kierownicza komend miejskich i powiatowych Policji województwa dolnośląskiego i poczet sztandarowy KWP- Garnizonu Wrocław. Swoją obecnością uroczystość zaszczycili przedstawiciele ogólnopolskiego Stowarzyszenia „Rodzina Policyjna 1939” na czele z Państwem Antonim i Hanną Gucwinskimi – wieloletnimi dyrektorami wrocławskiego ZOO, oraz przedstawiciele wrocławskiej Izby Rzemieślniczej – współpracującej z formacjami Policji.

Duchowieństwu przewodniczył proboszcz parafii ks. płk Eugeniusz Bójko, któremu współ celebrowali naczelny kapelan Prawosławnego Duszpasterstwa Policji ks. Andrzej Bołbot i ks. Grzegorz Cebulski kapelan wrocławskiej KWP. Oprawę śpiewu podczas nabożeństwa zapewnił chór Ordynariatu WP „Oktoich”.

Po części modlitewnej i homilii, do zebranych zwrócił się ks. Andrzej Bołbot który w imieniu J.E. Arcybiskupa Jerzego, przekazał wyrazy szacunku dla służby policyjnej wraz z pozdrowieniami. Następnie obaj kapelani przekazali w darze dla KWP –Garnizonu Wrocław, pamiątkową ikonę patrona Policji Św. Archanioła Michała na ręce Komendanta Pana nadinspektora Tomasza Trawińskiego, dziękującemu tym samym za dotychczasową współpracę na niwie duszpastersko-policyjnej. Sąsiadująca z parafią Wyższa Szkoła Prawa, jak zawsze życzliwie udostępniła dla zaproszonych Gości pomieszczenia, gdzie miała miejsce świąteczna agapa.