Chór dziecięcy działający przy wrocławskiej katedrze Narodzenia Bogurodzicy zakończył kolejny rok swojej działalności

ks. Igor Habura, 20.06.2019

Podczas niedzielnej Liturgii 16 czerwca dzieci pięknie odśpiewały część modlitw i hymnów cerkiewnych, jak zwykle czynnie uczestnicząc w nabożeństwie. Na zakończenie służby obecni w cerkwi wierni usłyszeli serbską pieśń “Wera nasza prawosławna”, która wywołała uśmiechy, ale i łzy radości będące wyrazem dumy z najmłodszego pokolenia prawosławnych wrocławian.

Po Boskiej Liturgii dzieci udały się do salki katechetycznej, gdzie odbyła się ostatnia przed wakacjami śpiewka. Następnie 25 osobową grupą, wraz z opiekunką i dyrygentką chóru – panią Anną Sydoruk, udały się na wrocławski rynek na słodką niespodziankę – lody.

Po powrocie dzieci wspólnie z rodzicami obejrzały pokaz slajdów - podsumowanie ich rocznej pracy. W trakcie wspominania minionych chwil nadeszła refleksja nad faktem, że jesienią chór dziecięcy będzie obchodził 5 lecie swojego istnienia.

Oficjalne zakończenie nadeszło w środę. Dzieci wraz z rodzicami przyszły na cotygodniowy Akatyst ku czci Bogurodzicy, połączony tym razem z dziękczynnym molebnem na zakończenie nauki.

Po nabożeństwie Jego Ekscelencja abp Jerzy zwrócił się do najmłodszych ze słowem pozdrowienia. Władyka podziękował dzieciom za ich pracę i trud nauki śpiewu, ale i całego minionego już roku szkolnego. Abp Jerzy zwrócił szczególną uwagę na dziecięcą modlitwę „pamiętajcie, że wasza modlitwa jest bardzo ważna i silniejsza niż nas dorosłych. Bóg wysłuchuje was o wiele szybciej niż nas, dlatego proszę was, módlcie się i proście Boga o wszystko”.

Władyka podziękował również wszystkim zaangażowanym w pracę z dziećmi w parafii katedralnej, pani Annie Sydoruk, pani Natalii Ciołka, matuszce Aleksandrze Habura oraz katechetom ks. Andrzejowi Jaroszuk i ks. Mieczysławowi Oleśniewicz.

Na zakończenie Władyka wręczył dzieciom pamiątkowe dyplomy życząc udanych i spokojnych wakacji.