III niedziela po Passze w szczecińskiej konkatedrze św. Mikołaja

ks. Paweł Stefanowski, 17.05.2019

12 maja, w niedzielę Niewiast Wonności Niosących świętą liturgię w szczecińskiej Cerkwi sprawował Jego Ekscelencja Arcybiskup Baku i Azerbejdżanu Aleksander.

Podczas nabożeństwa Władyka wygłosił kazanie, w którym przywołał postacie świętych Józefa z Arymatei, Nikodema i Niewiast, których pamięć wspomina Cerkiew w trzecią niedzielę po Passze, wskazując ich służbę jako przykład do naśladowania. Dziękował jednocześnie wszystkim tym, którzy swoją pracą wspierają parafię i działają dla dobra Chrystusowej Cerkwi. Wyraził również swoją wdzięczność Jego Ekscelencji Arcybiskupowi Jerzemu, ordynariuszowi naszej Diecezji za możliwość sprawowania świętej Liturgii w „przepięknej szczecińskiej Cerkwi”.

Na zakończenie abp Aleksander pozdrowił wszystkich licznie zebranych wiernych oraz poprowadził uroczystą procesję wokół świątyni. Władyka Aleksander przekazał słowa wdzięczności za serdeczną gościnę oraz wyraził nadzieję na kolejną wizytę w szczecińskiej Parafii św. Mikołaja.