Dzień św. Wielkiego Męczennika i niosącego zwycięstwo Jerzego w Żmigrodzie

ks. Andrzej Jaroszuk, 11.05.2019

Dzień 6 maja dla żmigrodzkich Parafian jest szczególny. Tego dnia uroczyście modlitewnie wspominają patrona swojej Parafii św. Jerzego.

Tego roku św. Liturgii przewodniczył ks. mitrat Jerzy Szczur proboszcz katedralnej Parafii we Wrocławiu wraz z ks. mitratem dr Dariuszem Ciołka, ks. prot. Jerzym Maliszem i ks. prot. Bazylim Sawczukiem.

W homilii wygłoszonej do zebranych wiernych ks. Dariusz Ciołka mówił o szczególnym świątecznym okresie, kiedy to liturgicznie wspominamy męczeństwo św. Jerzego. Jest to zawsze okres radości paschalnej, a w szczególnych wypadkach pamięć św. Jerzego jest wspominana w dniu Zmartwychwstania Pańskiego.

Po uroczystej Liturgii wszyscy goście i parafianie zasiedli do świątecznego stołu.