Przedświąteczne spotkanie wrocławskich dzieci

Anna Sydoruk, 22.04.2019

W niedzielę Palmową, po Boskiej Liturgii w salce katechetycznej przy katedralnej Cerkwi Narodzenia Bogurodzicy we Wrocławiu, najmłodsi parafianie spotkali się na przedświątecznym spotkaniu.

Po próbie chóru, podczas której dzieci uczyły się Paschalnego hymnu „Chrystus Zmartwychwstał” – „Христос Воскресе” w różnych językach świata, przyszedł czas na wspólne dekorowanie jajek.

Nie tylko najmłodsi, ale również ich rodzice, ochoczo wzięli się do pracy. W efekcie wspólnego wysiłku powstało wiele wyjątkowych i niepowtarzalnych ozdób – jajek, będących symbolem świętowania Paschy. Dzieci z właściwą sobie radością i zapałem dekorowały wydmuszki, przedstawiając tym samym nadchodzącą radość Zmartwychwstania.