Berlińskie parafie w Cieplicach

ks. Mariusz Kiślak, 19.02.2019

Na zimowym wypoczynku w dniach od 2 do 10 lutego w Domu św. Stefana przebywała grupa dzieci wraz z rodzicami z różnych parafii prawosławnych w Berlinie. Organizatorem kolejnego już obozu był ks. Andrzej Sikojev, proboszcz parafii Opieki Przenajświętszej Bogurodzicy w Berlinie.

Pobyt charakteryzował się dużą aktywnością ruchową, czemu też sprzyjała pogoda. Poza czasem na świeżym powietrzu nie zabrakło czasu na modlitwę, rozmowy i spotkania tematyczne. Na jedno z nich został zaproszony ks. Mariusz Kiślak, który opowiedział gościom z siostrzanej cerkwi o prawosławiu w Polsce.

Podczas pobytu doszło również do spotkania ks. Andrzeja Sikojeva z przedstawicielem Ewangelickiego Kościoła Środkowych Niemiec Jensem Lattke. Spotkanie ma zaowocować wspólnymi trójstronnymi projektami międzynarodowymi i międzykonfesyjnymi. Jest nam niezwykle miło, że do wzajemnego zapoznania się gości z Niemiec doszło w Domu św. Stefana.