Wizyta abp. Jerzego w Michałowie

ks. Igor Habura, 13.09.2017

28 sierpnia po uroczystościach Zaśnięcia Przenajświętszej Bogurodzicy w parafii w Zimnej Wodzie Jego Ekscelencja abp. Jerzy odwiedził sąsiednią parafię pw. Św. Archanioła Michała w Michałowie. Władyka spotkał się z parafianami, którzy z wielką życzliwością witali nowego arcypasterza. Abp. Jerzy odwiedził miejscową Cerkiew oraz pobliską czasownię upamiętniającą przymusowe wysiedlenia prawosławnej ludności. Uroczystego poświęcenia kapliczki dokonali śp. Arcybiskupi Jeremiasz oraz Adam. Na zakończenie Jego Ekscelencję abp. Jerzego wraz z towarzyszącymi mu ks. Eugeniuszem Bójko oraz ks. Mieczysławem Oleśniewiczem zaprosiła na poczęstunek Pani Anna Romaniak, żona zmarłego długoletniego psalmisty Michałowskiej parafii Pana Michała Romaniaka.