Zmarł ks. prot. Jarosław Maksimiuk

ks. Mariusz Synak, ks. Igor Habura, 01.01.2019

Kancelaria Arcybiskupa Wrocławskiego i Szczecińskiego zawiadamia, iż 1 stycznia br., zmarł ks. prot. Jarosław Maksimiuk, proboszcz Parafii Prawosławnej św. Jerzego w Łobzie, Diecezji Wrocławsko-Szczecińskiej.

Ksiądz Jarosław Maksimiuk urodził się w 1976 roku w Sokółce. Był absolwentem Prawosławnego Seminarium Duchownego w Warszawie, które ukończył w 1999 roku. 13 kwietnia 2003 roku, z rąk arcybiskupa Jeremiasza otrzymał święcenia diakońskie, zaś 19 kwietnia 2003 roku święcenia kapłańskie. 29 września 2003 roku został mianowany proboszczem parafii św. Jerzego w Łobzie. Funkcję tą sprawował do śmierci.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w Łobzie w czwartek 3 stycznia. Liturgia oraz Otpiewanije o godz. 9.00. Następnie ciało o. Jarosława będzie przewiezione do Krynek. W tamtejszej cerkwi ciało zostanie wystawione w piątek o godzinie 9.00, następnie odbędzie się Panichida i złożenie do grobu na miejscowym cmentarzu. W przeddzień pogrzebu w środę w godzinach wieczornych sprawowana będzie Panichida wraz z czytaniem Ewangelii.

Wiecznaja pamiat’!

Cofnij