XXX niedziela po Pięćdziesiątnicy we wrocławskiej katedrze

Gabriel Masalski, 23.12.2018

23 grudnia 2018 roku w XXX niedzielę po Pięćdziesiątnicy J.E. Arcybiskup Wrocławski i Szczeciński Jerzy przewodniczył Boskiej Liturgii we wrocławskiej katedrze. Hierarsze asystowali hieromnich Spirydon (Kuziak) oraz protodiakon Mieczysław Oleśniewicz. Podczas nabożeństwa śpiewał chór pod dyrekcją dr. Piotra Kuropki.

W słowie skierowanym do wiernych Władyka Jerzy wytłumaczył czytania dzisiejszej perykopy ewangelicznej i opowiedział o wdzięczności. Kaznodzieja zaznaczył jak wielkim i bezcenny słowem jest “dziękuję” skierowane do do Boga i bliźniego. “Jak często nasza modlitwa skierowana do Boga jest prośbą, a jak często podziękowaniem” - kontynuował Władyka. Kończąc, Arcybiskup poprosił, aby dziękować Bogu za wszystko, ponieważ tylko On wie co jest nam potrzebne w drodze ku zbawieniu.

Po Świętej Liturgii w sali parafialnej odbyło się spotkanie pod tytułem “Święta Góra Atos - Republika Mnichów”. Spotkanie prowadził ks. Igor Habura.