Zmarł Jan Rusynko

ks. Igor Popowicz, 01.12.2018

27 listopada b.r. w godzinach nocnych zmarł Jan Rusynko, parafianin cerkwi św. Arch. Michała w Przemkowie. Urodzony w 1946 roku w Perunce, po akcji „Wisła” mieszkaniec Wilkocina, później Chocianowa.

Był to człowiek uzdolniony plastycznie, którego największym osiągnięciem, jak sam uważał, była renowacja wszystkich fresków w przemkowskiej świątyni. Z tych zdolności korzystali m.in. organizatorzy Watry w Michałowie ubogacając scenografie jego obrazami, a także Dom Kultury w Przemkowie, gdzie miał swoją wystawę, oraz okoliczne Nadleśnictwa.

Uroczystości pogrzebowe odbyły się 29 listopada w Przemkowie, Świętej Liturgii przewodniczył proboszcz ks. mitrat Igor Popowicz, który w słowie skierowanym do zgromadzonych mówił o talencie, bezinteresowności i poświęceniu zmarłego. Jan Rusynko był nagrodzony Listem Pochwalnym Prawosławnego Arcybiskupa Wrocławskiego i Szczecińskiego Jeremiasza. Spoczął na cmentarzu w Przemkowie.

„Wicznaja pamiat nowoprestawlennyj Iwane”