Święto parafialne w Przemkowie

Roman Rekrut, 26.11.2018

21 listopada w dzień liturgicznej pamięci św. Arch. Michała, patrona przemkowskiej parafii, Boskiej Liturgii przewodniczył proboszcz wrocławskiej katedry ks. mitrat Jerzy Szczur w asyście: proboszcza parafii ks. Igora Popowicza, ks. Sławomira Sorokanycza ze Studzionek , o. hieromnicha Jerzego z Buczyny, ks. Andrzeja Dudry z Zielonej Góry, ks. Bogdana Repeły z Lubina, o. hieromnicha Spirydona z Wrocławia, ks. Jarosława Szmajdy z Gorzowa Wlkp., ks. Mariusza Kiślaka z Cieplic oraz ks. Tomasza Mędryckiego z Jeleniej Góry. Homilię wygłosił ks. Jarosław Szmajda przybliżając zebranym temat świata anielskiego, a w nim rolę archaniołów jako specjalnych wyższych rangą, wysłanników oznajmiających wolę Pana Boga. Molebien i procesja wokół cerkwi kończyły wymiar liturgiczny święta parafialnego.

Na zakończenie, proboszcz parafii ks. mitrat Igor Popowicz podziękował duchowieństwu sprawującemu św. Liturgię oraz chórowi parafialnemu pod dyrekcją lektora Andrzeja Wasuli za piękny śpiew. Wyraził również wdzięczność proboszczowi sąsiedniej parafii rzymsko-katolickiej Krzysztofowi Mrukowiczowi za wzorcową współpracę ekumeniczną, a także obecnym przedstawicielom władz samorządowych w osobach starosty polkowickiego Kamila Ciupaka i burmistrza Miasta i Gminy Przemków Jerzego Szczupaka. Podziękowania złożono Prezydentowi Polskiego Związku Pszczelarskiego Waldemarowi Kudła, członkowi Zarządu Głównego Bazylemu Chomiakowi, związkowi pszczelarzy ziemi legnickiej reprezentowanych przez Romana Śmieszka, prezesowi stowarzyszenia Łemków w Przemkowie Eugeniuszowi Haburze, dyrektorom przemkowskich szkół i gościom z sąsiednich parafii oraz wszystkim uczestnikom modlitwy.

Rada Parafialna w imieniu wspólnoty złożyła serdeczne życzenia proboszczowi ks. Igorowi z okazji przypadającego jubileuszu 40-lecia kapłaństwa, witając kwiatami, jak również imość Ninę za jej, jak to określono „… macierzyński, z poświęceniem, anonimowy trud”.

Wspólna agapa, z okazałym jubileuszowym tortem zakończyła uroczystości.