Międzydiecezjalny Zjazd Młodzieży Prawosławnej w Cieplicach

Daria Kuziak, 31.08.2017

W dniach 21 – 26 sierpnia w Cieplicach odbył się trzeci już Międzydiecezjalny Zjazd Młodzieży Prawosławnej. Brała w nim udział młodzież z diecezji wrocławsko-szczecińskiej oraz przemysko-gorlickiej. Już niedługo dla wielu z uczestników rozpocznie się okres ciężkiej nauki i pracy, dlatego idealnym rozwiązaniem było spędzenie ostatnich dni wakacji w otoczeniu natury, przyjaciół, ale i z modlitwą na ustach.

W ciągu trwania wyjazdu nie zabrakło czasu na zwiedzenie największych zabytków Sudetów i integrację – grupa zdobyła Chojnik, Śnieżkę oraz wypróbowała swych sił w pływaniu na pontonach. Spotkanie nie miałoby takiego wymiaru, gdyby nie ojcowie – ks. Marek Kiślak, ks. Jerzy Omelianiuk oraz ks. Arkadiusz Barańczuk. Zadbali oni nie jedynie o rozrywkę, ale przed wszystkim o to, aby młodzież na wyjeździe zgłębiała swą wiedzę o Prawosławiu. Dzięki mądrym rozmowom zapewne niejedna osoba wyjechała z Cieplic z nowym bagażem wiedzy i doświadczeń, ale również niedosytem i chęcią dowiedzenia się więcej. Miejmy nadzieję, że za rok będzie ku temu okazja.

Autorzy zdjęć: ks. Marek Kiślak, Marta Nowak, Marta Niemasz, Eliasz Hunczak, Paweł Cebulski