Dzień liturgicznej pamięci Świętego Wielkiego Męczennika Dymitra w Buczynie

ks. hieromnich Jerzy (Omelianiuk), 10.11.2018

7 i 8 listopada Parafia Prawosławna w Buczynie uroczyście obchodziła dzień liturgicznej pamięci patrona Świętego Wielkiego Męczennika Dymitra z Tesalonik.

W przeddzień święta nabożeństwu całonocnego czuwania przewodniczył proboszcz ks. hieromnich Jerzy. W sam dzień święta Boskiej Liturgii przewodniczył dziekan dekanatu zielonogórskiego ks. mitrat mgr Igor Popowicz w asyście proboszcza oraz przybyłych księży - ks. mitrata Michała Szlagi z Malczyc, ks. mitrata Sławomira Kondraciuka z Rudnej, ks. prot. Jerzego Malisza z Zimnej Wody, ks. prot. Lubomira Worhacza z Legnicy, ks. Sławomira Sorokanycza ze Studzionek, ks. Andrzeja Dudry z Zielonej Góry, ks. Bogdana Repeły z Lubina, ks. Michała Kovala z Torzymia i Słubic, ks. Tomasza Mędryckiego z Jeleniej Góry oraz ks. protodiakona Mieczysława Oleśniewicza z wrocławskiej katedry. Wśród przybyłych gości nie zabrakło także księdza z bratniego kościoła rzymskokatolickiego ks. Jana Szulimy. Tego dnia homilię wygłosił dziekan dekanatu zielonogórskiego ks. mitrat Igor Popowicz.

Na zakończenie ks. mitrat Igor Popowicz zwrócił się z świątecznym pozdrowieniem do wiernych, doceniając ich trud włożony w rozwój parafii. Ze słowami podziękowania zwrócił się również proboszcz o. heromnich Jerzy, dziękując księżom za przybycie oraz chórowi parafialnemu za śpiew, radzie parafialnej za ich całoroczny trud oraz wiernym przybyłym z sąsiednich parafii.