Otwarcie Centrum Zarządzania Bezpieczeństwem Województwa Dolnośląskiego oraz nowej siedziby Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej

ks. Marek Bonifatiuk, 08.11.2018

7 listopada na terenie Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu przy ul. Borowskiej dokonano uroczystego otwarcia Centrum Zarządzania Bezpieczeństwem Województwa Dolnośląskiego oraz nowej siedziby Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej. W skład Centrum wchodzą m.in.   Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego, Centrum Powiadamiania Ratunkowego, Stanowisko Kierowania Komendanta Wojewódzkiego PSP oraz pomieszczenia niezbędne do funkcjonowania Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu.

W uroczystości wzięli udział licznie zaproszeni goście na czele z wojewodą dolnośląskim Pawłem Hreniakiem. Wśród przybyłych byli m.in. liczni przedstawiciele zaprzyjaźnionych służb i instytucji województwa dolnośląskiego, komendanci miejscy i powiatowi PSP. Ponadto w uroczystości otwarcia Centrum uczestniczyli komendanci dolnośląskiej PSP i strażacy ZEiR RP.

Modlitewne wsparcie w tym dniu zapewnili rzymskokatolicki metropolita wrocławski, arcybiskup Józef Kupny oraz kapelani dolnośląskich strażaków ks. Artur Szela i prawosławny kapelan ks. Marek Bonifatiuk.

O znaczeniu powstałego Centrum dla sprawnego funkcjonowania systemu bezpieczeństwa mówił komendant wojewódzki PSP st. bryg. Adam Konieczny. Jak wskazywał, skupione tu zostały  te wszystkie ogniwa, które warunkują zespolenie służb działających w zakresie zarządzania kryzysowego i ratownictwa. Podczas uroczystości szesnastu osobom wręczono odznaczenia.