XIV niedziela po Pięćdziesiątnicy

ks. Igor Habura, 02.09.2018

W XIV niedzielę po Pięćdziesiątnicy Jego Ekscelencja abp Jerzy przewodniczył niedzielnym nabożeństwom we wrocławskiej katedrze. Władyce asystowali ks. mitrat Eugeniusz Bójko, o. hieromnich Spirydon, gościnnie przebywający we Wrocławiu ks. Adam Góralczuk - na co dzień niosący posługę duszpasterską w monasterze śww. Marty i Marii na św. Górze Grabarce, ks. Igor Habura oraz protodiakon Mieczysław Oleśniewicz. Ze słowem do wiernych zwrócił się o. Spirydon. Komentując ewangeliczne czytanie „o uczcie weselnej” zwrócił uwagę na problem rzadkiego przystępowania części wiernych do Eucharystii. Ojciec Spirydon podkreślał, że słowa „Bierzcie i jedzcie” oraz „Pijcie z niego wszyscy” są zaproszeniem skierowanym do serca każdego chrześcijanina przez samego Chrystusa. Na zakończenie zachęcił każdego, aby zadał sobie pytanie o bariery oddzielające nas od „Pryczastija” oraz czy to przypadkiem nie my sami te bariery stawiamy.

Po zakończeniu Boskiej Liturgii władyka Jerzy w asyście duchowieństwa sprawował moleben w intencji dzieci, młodzieży oraz nauczycieli rozpoczynających nowy rok szkolny. Jego Ekscelencja życzył wszystkim uczącym i uczącym się aby zdobywali nie tylko wykształcenie, ale i mądrość.

Zdjęcia: Jan Demczuk