Wizyta abp. Jerzego w Moskwie

ks. Igor Habura, 28.07.2018

W piątek 27 lipca oficjalna delegacja Polskiej Cerkwi na uroczystości 1030 lecia Chrztu Rusi, wraz z przedstawicielami innych lokalnych Cerkwi Prawosławnych, została przyjęta przez zwierzchnika Cerkwi Rosyjskiej Patriarchę Cyryla w jego rezydencji w Daniłowskim Monasterze w Moskwie.

Polskiej delegacji przewodniczył Jego Ekscelencja Najprzewielebniejszy Jerzy, arcybiskup wrocławski i szczeciński, któremu towarzyszył o. hieromich Spirydon (Kuziak).

Władyka Jerzy w swoim wystąpieniu przekazał patriarsze pozdrowienia od Jego Eminencji Wielce Błogosławionego Sawy. Zapewnił o braterskiej miłości i podziękował zarówno za zaproszenie jak i gorące przyjęcie polskiej delegacji. Władyka zwrócił uwagę, że uroczystości 1030 lecia Chrztu Rusi to także wielkie święto dla prawosławnych w Polsce, gdyż jak podkreślił „również i my wyszliśmy z Kijowskiej chrzcielnicy”.

Kończąc abp Jerzy życzył patriarsze Cyrylowi Bożego błogosławieństwa i siły, aby nieść światu świadectwo Zmartwychwstałego Chrystusa.

Zdjęcia i tekst za: www.patriarchia.ru