Obóz ordynariatu w Cieplicach

ks. Marek Kiślak, 21.07.2018

W dniach 06-13 lipca w Domu św. Stefana odbył się obóz zorganizowany przez Prawosławny Ordynariat Wojska Polskiego dla dzieci funkcjonariuszy Straży Granicznej i innych formacji. Ciężar organizacyjny i merytoryczny wzięli na siebie ks. Piotr Nestoruk, ks. Adam Weremijewicz oraz ks. Eugeniusz Bójko.

Organizatorzy zapewnili uczestnikom bardzo ciekawy i aktywny program. Dzieci m.in. zdobyły Chojnik i szczyt Śnieżki; Wąwóz Kamieńczyka, jak również zwiedzili Harrahov w Czechach z jego kompleksem skoczni narciarskich oraz zwiedziły Sztolnie w Kowarach. Poza atrakcjami turystycznymi dzieci aktywnie spędzały czas w ośrodku.

Niezwykle miłym wydarzeniem, było spotkanie z Ordynariuszem Diecezji Wrocławsko-Szczecińskiej i Prawosławnego Ordynariatu Wojska Polskiego Arcybiskupem Jerzym, który uczestniczył we wspólnym ognisku.

Zdjęcia: ks. Marek Kiślak