Święto parafialne w Jeleniej Górze

ks. Bazyli Sawczuk, 18.07.2018

12 lipca, dzień liturgicznej pamięci śww. ap. Piotra i Pawła zapisał się w kalendarzu życia jeleniogórskiej parafii bardzo dużymi literami i był jak co roku wyjątkowo uroczysty. W wigilię święta nabożeństwo wieczorne sprawował ojciec hieromnich Spirydon z Wrocławia. W dniu święta Boską Liturgię sprawował ks. mitrat Eugeniusz Bójko w asyście ks. mitrata Sławomira Kondraciuka – dziekana okręgu lubińskiego, ks. archimandryty Marka Krupicy z Czech, ks. dr. mitrata Dariusza Ciołki, ks. prot. Piotra Sokołowskiego, ks. prot. Marka Bonifatiuka, ks. Piotra Nesteruka, o. hieromnicha Spirydona, ks. Marcina Prokopiuka oraz ks. Mariusza Kiślaka. Kazanie wygłosił ks. dr. mitrat Dariusz Ciołka, a chór poprowadził ks. diakon Tomasz Mędrycki.

Po liturgii służono molebien. Na zakończenie z bardzo pokrzepiającym słowem zwrócił się do zebranych ks. Mitrat Eugeniusz Bójko przekazując arcypasterskie pozdrowienie i błogosławieństwo od Arcybiskupa Jerzego Ordynariusza Diecezji Wrocławskiej i Szczecińskiej.

Zdjęcia: Margaryta Bójko - Klebus