Święto ku czci Św. Apostołów Piotra i Pawła w Stargardzie

Patryk Miżołemski , 16.07.2018

12 lipca cerkiew prawosławna czciła pamięć śww. App. Piotra i Pawła. Już 11 lipca wieczorem w stargardzkiej świątyni obchody święta rozpoczęto nabożeństwem wieczornym, które odprawiali: ks. Artur Graban z parafii w Brzozie i w Ługach wspólnie z ks. proboszczem Jarosławem Biryłko. Następnego dnia od samego rana do cerkwi przybywali duchowni w osobach: ks. dziekana Andrzeja Demczuka z Gryfic, ks. Michała Kowala ze Słubic, ks. Jarosława Szmajdy z Gorzowa Wlkp., jak również gospodarza ks. Jarosława Biryłki. Wśród przybyłych gości nie zabrakło także księdza z bratniego kościoła rzymskokatolickiego w Stargardzie ks. dr. Janusza Posadzego. By wspólnie przeżywać radość święta parafialnego na uroczystości do Stargardu przybyli również wierni z sąsiednich parafii w Szczecinie oraz Barlinku. Tego dnia homilię wygłosił dziekan dekanatu szczecińskiego ks. mitrat Andrzej Demczuk.

Przedłużając, wspólnie obchodzoną uroczystość, ksiądz proboszcz zaprosił wszystkich zebranych na poczęstunek do Stargardzkiego Centrum Kultury, podczas którego wystąpił zespół Jezioranki z Krzemienia oraz duet z Barlinka.

Zdjęcia: Sławomir Zarecki