BMP Diecezji Wrocławsko-Szczecińskiej na Jugendfestivalu

Eliasz Hunczak, 27.06.2018

Z błogosławieństwa Arcybiskupa Jerzego w dniach 22-24 czerwca Bractwo Młodzieży Prawosławnej Diecezji Wrocławsko-Szczecińskiej uczestniczyło w Spotkaniu Młodzieży Kościoła Ewangelickiego Środkowych Niemiec w miejscowości Volkenroda.

Młodzież brała udział w proponowanych warsztatach i wybranych punktach programu. Była to doskonała okazja by poznać formy i organizację pracy z młodzieżą w kościele ewangelickim. Spotkanie pozwoliło również nawiązać kontakty z rówieśnikami z różnych krajów Europy.

Wyjazd pozwolił także na zwiedzenie miasta Erfurt, Mühlhausen i Drezna.

W niedzielę, 24 czerwca młodzież wraz z opiekunem Bractwa uczestniczyła w św. Liturgii w miejscowości Jena, filialnej cerkwi Parafii Prawosławnej św. Marii Magdaleny w Weimarze. Po nabożeństwie parafianie na czele z proboszczem ks. Michałem Rahrem zaprosili gości z Polski na wspólny posiłek. Był to dobry moment, by poprzez rozmowy i wymianę doświadczeń poznać warunki życia parafii jako diaspory prawosławnej w Niemczech Rosyjskiej Cerkwi Prawosławnej Patriarchatu Moskiewskiego

Bractwo Młodzieży Prawosławnej Diecezji Wrocławsko Szczecińskiej pragnie serdecznie podziękować panu Jeansowi Lattke z Evangelische Kirche Mitteldeuchland za zaproszenie i opiekę podczas spotkania młodzieży.

Zdjęcia: Eliasz Hunczak

Cofnij