70-lecie parafii w Legnicy

ks. Lubomir Worhacz, 19.04.2018

W sobotę paschalną, 14 kwietnia, Parafia Prawosławna Zmartwychwstania Pańskiego w Legnicy obchodziła swoje święto parafialne i jubileusz 70- lecia. Tego dnia legnicką wspólnotę odwiedził Jego Ekscelencja Najprzewielebniejszy Jerzy Arcybiskup Wrocławski i Szczeciński wraz z licznie zgromadzonym duchowieństwem diecezjalnym. Świąteczne kazanie wygłosił ks. hieromnich Spirydon (Kuziak). Po Liturgii Świętej arcybiskup Jerzy wraz z duchowieństwem celebrował paschalny moleben z litią wokół świątyni podczas której poświęcona została tablica pamiątkowa. Dla zgromadzonych Gości świąteczny obiad odbył się na świetlicy parafialnej, a dla wszystkich wiernych biorących udział w uroczystościach parafianie przygotowali poczęstunek na placu przy cerkwi.

Zdjęcia: archiwum parafii