Pielgrzymka na obchody 70 rocznicy akcji "Wisła"

ks. Lubomir Worhacz, 04.08.2017

Z błogosławieństwa Jego Ekscelencji Arcybiskupa Jerzego, Parafia Zmartwychwstania Pańskiego w Legnicy zorganizowała w dniach 31.07- 02.08.b.r. pielgrzymkę autokarową na uroczystości obchodów 70 rocznicy tragicznej Akcji “Wisła” w monasterze św. Serafima z Sarowa w Kostomłotach. W pielgrzymce uczestniczyło czterech duchownych i wierni z parafii legnickiej, studzioneckiej i lubińskiej.

Po uroczystościach pielgrzymi udali się do monasteru świętego Onufrego w Jabłecznej oraz do cerkwi p.w. św. apostoła Jana Teologa w Terespolu, gdzie duchowni sprawowali nabożeństwo molebna przed mirotoczywą ikoną Przenajświętszej Bogurodzicy „Skoroposłusznicy”. W drodze powrotnej uczestnicy pielgrzymki odwiedzili na Cmentarzu Wolskim w Warszawie grób ś. p. Arcybiskupa Jeremiasza, przy którym odprawiono nabożeństwo panachidy.