Uroczystości pogrzebowe śp. Mikołaja Zołotariewa

ks. Igor Habura, 11.06.2024

W sobotę 8 czerwca we wrocławskiej katedrze odbyły się uroczystości pogrzebowe śp. Mikołaja Zołotariewa - wieloletniego starosty wrocławskiego soboru. Boskiej Liturgii i nabożeństwu pogrzebu przewodniczył Ordynariusz Diecezji Jego Ekscelencja abp Jerzy wraz z licznie zgromadzonym duchowieństwo. Modlitewnym, mistycznym śpiewem bizantyjskim nabożeństwo upiększył chór złożony z sióstr monasteru w Zwierkach pod dyr. siostry Eufalii - córki zmarłego.

Po zakończeniu “otpiewanija” ze słowem do zgromadzonych zwrócił się władyka Jerzy. Jesteśmy świadkami -powiedział, wyjątkowego nabożeństwa. Nabożeństwa pogrzebu, co do zasady żałobnego, lecz odczuwamy cichą radość, gdyż żegnamy człowieka wyjątkowego, związanego z Bogiem i oddanego Cerkwi jak mało kto. Żal nam się rozstawać tu na ziemi ale wszyscy czujemy, wierzymy i wiemy, że pan Mikołaj przeszedł ku życiu wiecznemu.

Po zakończeniu nabożeństw w świątyni, Pan Mikołaj spoczął na prawosławnej kwaterze cmentarza Kiełczowskiego, wśród wielu odszedłszych przyjaciół, wiernych i duchownych wrocławskich parafii, gdzie będzie oczekiwał powszechnego zmartwychwstania.

Wieczna Pamięć Panie Mikołaju!

Cofnij