Reportaż z koncertu kolęd w Stargardzie w programie „U źródeł wiary”

Patryk Miżołemski, 13.02.2018

W najnowszym odcinku programu TVP3 Białystok zatytułowanym „U źródeł wiary” zamieszczono reportaż z koncertu kolęd w Stargardzie. Koncert miał miejsce w sobotę 20 stycznia w Cerkwi Śww. App. Piotra i Pawła.

W niedzielę następnego dnia odbyła się Boska Liturgia, której gościnnie przewodniczył biskup supraski Andrzej. Władyce towarzyszyli także diakoni i chór, działający przy Monasterze Zaśnięcia Przenajświętszej Bogurodzicy w Supraślu. W homilii skierowanej do wiernych władyka przypomniał zebranym o tym, że przed Bogiem wszyscy jesteśmy równi. Wspomniał również o tym, jak ważne jest regularne uczestnictwo w liturgiach, bo tylko wtedy nauka Naszej Cerkwi ma sens.

Stargardzkiej społeczności było niezmiernie miło gościć chór pod przewodnictwem matuszki Mirosławy Tichoniuk i ich arcypasterza. Miła i rodzinna atmosfera towarzyszyła spotkaniu dwóch prawosławnych parafii z tak odległych od siebie części Polski.

Reportaż z koncertu kolęd można obejrzeć pod adresem: www.bialystok.tvp.pl/35973034/11022018

Więcej o koncercie pisaliśmy tutaj.

Zdjęcia: Tadeusz Surma