Niedziela o Sądzie Ostatecznym

redakacja, 14.03.2024

10 marca br., w Niedzielę „mięsopustną” Boskiej Liturgii w cywilno-wojskowej parafii we Wrocławiu, przewodniczył Jego Ekscelencja arcybiskup Jerzy.

Hierarsze wspólsłużył miejscowy kler na czele z Proboszczem ks. Mitratem płk dr Eugeniuszem Bójko i sekretarzem diecezji ks. protodiakonem Mieczysławem Oleśniewiczem.

Podczas „Małego Wejścia” arcybiskup Jerzy uhonorował prawem noszenia mitry ks. Grzegorza Cebulskiego, jako wieńczącą nagrodą św. Soboru Biskupów z okazji św. Paschy i 100 lecia Autokefalii PAKP, za ponad 30letnią posługę dla Cerkwi w przestrzeni duszpasterstwa służb mundurowych i kultury. Podczas homilii, którą wygłosił Ordynariusz na temat Strasznego - Ostatecznego Sądu, wierni, poza zachętą do podjęcia wysiłków ascezy, zostali wezwani do odnajdywania w każdym człowieku - Chrystusa będącego w potrzebie, cierpieniu i samotności, uzupełniając tym samym naszą wiarę i pokajanie w akty autentycznego bezinteresownego miłosierdzia.

Po zakończeniu Boskiej Liturgii, Arcybiskup Jerzy dokonał poświęcenia pamiątkowej Tablicy memorialnej śp. ks. mitrata Eugeniusza Cebulskiego- pierwszego powojennego odnowiciela i proboszcza zrujnowanej w 70% świątyni, który 10 marca obchodziłby swoje 85 urodziny.