Ks. Adam Horbal mianowany kapelanem Państwowej Straży Pożarnej powiatu lubińskiego

ks. Marek Bonifatiuk, 11.03.2024

5 marca ks. Marek Bonifatiuk dolnośląski kapelan straży pożarnej złożył wizytę duszpasterską w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lubinie.

Powodem niniejszej wizyty było wprowadzenie do posługi duszpasterskiej w Straży Pożarnej ks. Adama Horbala, który został mianowany przez abp. Jerzego, Prawosławnego Ordynariusza Wojskowego kapelanem Państwowej Straży Pożarnej powiatu lubińskiego.

Uroczyste przekazanie Dekretu miało miejsce w obecności Komendanta KPPSP w Lubinie bryg. mgr inż. Eryka Górskiego i Wiceprezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSR PR Woj. Dolnośląskiego dh Grzegorz Obara.

Komendant z radością powitał ks. Adama wśród braci strażackiej. Oprowadził po Komendzie, pokazując poszczególne pomieszczenia, wozy gaśniczo-ratownicze, jak i omówił pokrótce specyfikę służby strażackiej. Był to czas pierwszego spotkania i rozmów nowego kapelana ze strażakami. Bezpośrednio mógł się przyjrzeć z bliska zajęciom prowadzonym z obsługi aparatu powietrznego jaki jest podstawowym środkiem ochrony strażaka.

Powołanie nowego kapelana w powiecie zamieszkałym przez znaczną ilość osób wyznania prawosławnego było już wyczekiwane od dłuższego czasu przez brać strażacką. Mianowanie na tą posługę duszpasterską ks. Adama Horbala nie jest też przypadkowe. Jako proboszcz parafii w Zimnej Wodzie i Michałowie na co dzień spotyka się ze swymi wiernymi którzy są aktywnymi członkami miejscowych Ochotniczych Straży Pożarnych. Z tego też powodu w dniu przekazania nominacji lubińskiemu kapelanowi oczywista była obecność w KPPSP w Lubinie dh Grzegorza Obary, który jest prezesem OSP w Zimnej Wodzie.