Ślubowanie w KWP Wrocław

za: www.powp.wp.mil.pl, 15.01.2024

9 stycznia w KWP we Wrocławiu odbyło się pierwsze w nowym roku policyjne ślubowanie, które złożyło 40 nowych funkcjonariuszy. Także po raz pierwszy przyjął je jako nowy Komendant Garnizonu Dolnośląskiego Pan nadinsp. Paweł Półtorzycki, w otoczeniu kadry kierowniczej i rodzin nowych adeptów policyjnego rzemiosła.

Podczas uroczystości głos zabrał także asp. szt. Roman Buczkowski z Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów. Zabrzmiały też słowa otuchy i duchowego wsparcia ze strony kapelanów dolnośląskiej Policji ks. kanonika Stanisława Stelmaszka oraz ks. prot. Grzegorza Cebulskiego, którzy życzyli młodym funkcjonariuszom m.in. błogosławieństwa i ochrony na każdą godzinę życia oraz służby.

Wszyscy po ukończeniu kursu podstawowego trafią do swoich jednostek macierzystych, w tym m.in.: do Wrocławia, Jeleniej Góry, Legnicy, Wałbrzycha, Głogowa, Lubina, Polkowic, Świdnicy, Ząbkowic Śląskich i Złotoryi. W większości tych miast znajdują się cerkwie prawosławne o czym poinformował ks. Grzegorz, wręczając sześciu zainteresowanym egzemplarze wydania „mundurowego” tekstu Pisma Świętego.