Bożonarodzeniowe życzenia Arcybiskupa Jerzego

Kancelaria Prawosławnego Arcybiskupa Wrocławskiego i Szczecińskiego, 06.01.2024

Chrystus się rodzi. Wychwalajmy Go!

Każdego roku dokładamy wielu starań, aby święta Wcielenia Logosu przeżyć w sposób właściwy i autentyczny. Trudna do zrozumienia teologia tego święta często powoduje, że rezygnujemy z jej poznania na rzecz powierzchownego przeżywania Bożego Narodzenia jako okazji jedynie do rodzinnych spotkań czy też gonitwy za świątecznymi zakupami i podarunkami.

W istocie jednak wystarczy, że uświadomimy sobie tylko jedną prostą rzecz, a mianowicie, że Syn Boży nie przyszedł na ziemię do ludzi “w gości”. Jako Pan i Władca wszech czasów, stał się człowiekiem dla każdego z nas - dla Ciebie i dla mnie. I nawet gdyby na ziemi żył tylko jeden człowiek, to Syn Boży i tak stałby się dla niego człowiekiem.

Jeśli będziemy o tym pamiętać każdego dnia, wówczas nasze święta będą zawsze takie, jakimi być powinny. Czy za to wszystko nie należy się Bogu chociażby odrobina naszej wdzięczności?

Oprócz zdrowia i pokoju życzę także, żebyśmy pamiętali o wdzięczności Nowonarodzonemu Dzieciątku za możliwość prawdziwego życia, którą przyniosło nam na ziemię.

+JERZY

Arcybiskup Wrocławski i Szczeciński

Prawosławny Ordynariusz Wojskowy

Cofnij