Bożonarodzeniowe rekolekcje Dekanatu Zielonogórskiego

ks. Igor Popowicz, 23.12.2023

19 grudnia w dniu pamięci Św. Cudotwórcy Mikołaja, patrona cerkwi w Zielonej Górze, odbyły się bożonarodzeniowe rekolekcje duchowieństwa dekanatu zielonogórskiego, połączone z uroczystościami święta parafialnego. Duchowieństwo przystąpiło do sakramentu św. spowiedzi, którą przyjmował ks. Ihumen Jerzy Omelianiuk.

Okolicznościowe kazanie wygłosił gościnnie ks. Adam Horbal podkreślając ponadczasowe wartości które są zawsze aktualne a ich bezsprzecznym prekursorem, nośnikiem i przykładem ,wzorem dla wszystkich pokoleń chrześcijan, jest postać św. Mikołaja.

Po św. Liturgii odczytano modlitwy dziękczynne oraz celebrowano melebien. Uroczystościom przewodniczył dziekan okręgu zielonogórskiego ks. mitrat Igor Popowicz dziękując na zakończenie proboszczowi parafii ks. prot. Andrzejowi Dudrze za gościnność, życząc duchowieństwu przystępującemu do św. Eucharystii owoców trwania w wierze i pokonywania trudności jakie zawsze pojawiają się w pracy duszpasterskiej, jednak z pomocą Bożą, jak pokazuje czas i przykłady wszystko jest możliwe.

Cofnij