Dzień św. Michała - święto parafialne w Przemkowie

ks. Igor Popowicz, 25.11.2023

W dzień patrona świątyni św. Arch. Michała Boskiej Liturgii w Przemkowie przewodniczył Jego Ekscelencja Najprzewielebniejszy Jerzy Arcybiskup Wrocławski i Szczeciński w asyście ks. mitrata Jerzego Szczura z Wrocławia , ks. Lubomira Worhacza z Legnicy ,ks. komandora Daniela Popowicza z Gdyni, ks. Bogdana Repeły z Lubina, ks. hieromnicha Jerzego Omelianiuka z Buczyny, ks. Jarosława Szmajdy z Leszna Górnego ks. Oleksija Adamchuka z Wrocławia, proboszcza ks. mitrata Igora Popowicza oraz protodiakona Mieczysława Oleśniewicza.

Na uroczystości przybyli: proboszcz sąsiedniej parafii rzymsko- katolickiej ks. kanonik Jacek Makowiecki z wikariuszem Piotrem Cupiałem ,Burmistrz Miasta Przemków Jerzy Szczupak , wice Burmistrz Magdalena Kania, Nadleśniczy Przemkowa Remigiusz Chrzanowski.

Świąteczną homilię wygłosił ks. mitrat Jerzy Szczur przybliżając zebranym tematykę świata anielskiego, archaniołów i aniołów jako wysłanników oznajmiających wolę Pana Boga, a także ich służebną rolę wobec Stwórcy i człowieka. Molebien zakończył wymiar liturgiczny święta. Następnie Ekscelencja nagrodził proboszcza ks Igora Popowicza medalem Św. Marii Magdaleny II stopnia z ozdobami oraz pamiątkowym krzyżem z ozdobami, dziękując za pracę duszpasterską, przeprowadzone remonty oraz rocznicę 45lecia kapłaństwa, natomiast Matuszkę Ninę medalem Św. Marii Magdaleny II stopnia. W związku z jubileuszem 45lecia kapłaństwa oraz 45lecia małżeństwa parafianie ofiarowali jubilatom ikony patronów św. Igora i św. Niny.

Za prace wykonywane na rzecz parafii Listy Pochwalne otrzymali : lektor Andrzej Wasula, Tomasz Muszyński oraz Piotr Prokopczak . Na zakończenie proboszcz podziękował Władyce ,duchowieństwu sprawującemu św. Liturgię, chórowi, gościom, a także swoim parafianom za ofiarność ,poświęcenie oraz aktywne uczestnictwo we wszystkich aspektach życia parafialnego. Uroczystość zwieńczyła wspólna agapa.